4

lekcje

podstawowy

colourful-clock

45 min

Pomysły na godzinę wychowawczą o dezinformacji

Kurs dla nauczycieli. Dzięki zdobytej wiedzy i propozycjom ćwiczeń podejmiesz temat Wikipedii, SCAMu i fotomontażu na godzinie wychowawczej. Kształtuj krytyczne myślenie swoich uczniów.

89.00 



Uczestnicząc w naszym kursie:
speaker
Poznasz 3 pomysły na ujęcie tematu dezinformacji na godzinie wychowawczej.
speaker
Otrzymasz wyjątkową notatkę wizualną, która w przyjazny sposób przedstawia treść kursu.
speaker
Poznasz wartościowe źródła poszerzające wiedzę o dezinformacji.
speaker
Otrzymasz materiały potrzebne do przeprowadzenia ćwiczeń na lekcji.
notebook-img
Dlaczego warto skorzystać z kursu?
checkbox

Dowiesz się, w jaki sposób korzystać z Wikipedii, by dotrzeć do wiarygodnych informacji.

checkbox

Nauczysz się, jak uniknąć wizualnej manipulacji i rozpoznać przerobione zdjęcie.

checkbox

Zapoznasz się z zasadami, które mogą uchronić Cię przed tzw. scamem (internetowym oszustwem) i przed wprowadzeniem w błąd przez influencerów w mediach społecznościowych.

checkbox

Otrzymasz ćwiczenia gotowe do wykorzystania podczas zajęć z uczniami.

puzzle-img
Lekcje

Kolejne zadanie domowe odrobione wyłącznie na podstawie informacji z Wikipedii. Słyszysz, jak uczniowie i uczennice na przerwach przekazują sobie fake newsy. Widzisz, że ich uwagę przyciąga kolejny SCAM. Chcesz nauczyć ich krytycznego odbioru treści publikowanych w internecie i uodpornić na fałszywe treści w sieci. Jak to zrobić?

Dezinformacja to szeroki temat dotykający wielu obszarów, nie tylko naszego wirtualnego życia. Dlatego opracowaliśmy trzy gotowe pomysły dla nauczycieli na lekcję wychowawczą.

Rozprawmy się z dezinformacją: trzy pomysły na godzinę wychowawczą to kurs, który składa się z jednego nagrania, w którym Adam Maternik, starszy analityk Stowarzyszenia Demagog, prezentuje szereg przykładów i ćwiczeń, które możesz wykorzystać podczas swoich lekcji. Treść nagrania została wygodnie zobrazowana w specjalnej notatce wizualnej. Dzięki niej w łatwy sposób wrócisz do  treści kursu. Możesz wykorzystać ją na lekcji, aby przyciągnąć uwagę uczniów. W materiałach dodatkowych znajdziesz źródła i odpowiedzi, potrzebne do przeprowadzenia prezentowanych w webinarze ćwiczeń. Ponadto prowadzący przygotował inspiracje, które pomogą Ci stworzyć kolejne zadania dla uczniów oraz linki do stron internetowych, gdzie znajdziesz obszerną wiedzę nt. dezinformacji.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi materiałami składającymi się na kurs otrzymasz Certyfikat potwierdzający udział w kursie.

Dzięki udziałowi w webinarze pomożesz uczniom uodpornić się na fake newsy i kształtować krytyczne podejście do treści publikowanych w internecie.

Gdy kupisz kurs wesprzesz działania statutowe Stowarzyszenia Demagog i pomożesz nam tworzyć kolejne materiały edukacyjne.

 

Materiały dostępne na platformie pomogą Ci zrealizować punkt ósmy “Podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024: Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji.”

Pomysły na godzinę wychowawczą o dezinformacji

Kurs dla nauczycieli. Dzięki zdobytej wiedzy i propozycjom ćwiczeń podejmiesz temat Wikipedii, SCAMu i fotomontażu na godzinie wychowawczej. Kształtuj krytyczne myślenie swoich uczniów.

89.00 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.