Kursy

Do tej pory zaufało nam: 2723 użytkowników

Jak rozmawiać o fake newsach z osobami, które w nie wierzą?
Dowiesz się, jak reagować na fałszywe treści w sieci i jak ograniczać dezinformację. Poznasz skuteczne metody prowadzenia rozmów z Anią, Jaśkiem i ciocią Franią na temat fałszywych informacji.  
35.00 
Dezinformacja bez tajemnic
Dzięki niezbędnej wiedzy zdobędziesz kompetencje, które pomogą Ci uchronić uczniów przed dezinformacją. Otrzymasz szereg inspiracji, dzięki którym wpleciesz w swoją lekcję zagadnienia wiarygodności źródeł i krytycznego myślenia.
0.00 
Pomysły na godzinę wychowawczą o dezinformacji
Kurs dla nauczycieli. Dzięki zdobytej wiedzy i propozycjom ćwiczeń podejmiesz temat Wikipedii, SCAMu i fotomontażu na godzinie wychowawczej. Kształtuj krytyczne myślenie swoich uczniów.
89.00 
Fałszywe informacje. Jak sobie z nimi radzić?
Czym jest fake news? Kto jest ich twórcą? Dlaczego tak szybko się rozprzestrzeniają? Dowiedz się na naszym podstawowym kursie, przygotowanym przez analityków stowarzyszenia Demagog.  
0.00 
Sposoby weryfikacji informacji w internecie
Naucz się korzystać z narzędzi, które wydobędą fakty na powierzchnię sieci. Poznaj źródła fake newsów oraz podstawowe metody, które pomogą Ci być krytycznym odbiorcą informacji w sieci.
0.00 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.