Platforma edukacyjna Demagoga
Naucz się z nami krytycznego odbioru treści w internecie. Poznaj narzędzia, które pomogą Ci docierać do rzetelnych źródeł informacji. Dzięki naszym kursom uodpornisz się na fake newsy i dezinformację. Docieranie do faktów stanie się dla Ciebie dużo łatwiejsze!

Kupując kursy na platforma.demagog.org.pl, wspierasz działania statutowe Stowarzyszenia Demagog i umożliwiasz nam tworzenie kolejnych bezpłatnych materiałów edukacyjnych.
Kim jesteśmy?
Platforma edukacyjna to narzędzie stworzone przez zespół Stowarzyszenia Demagog. Jesteśmy pierwszą w Polsce organizacją fact-checkingową, która weryfikuje informacje pojawiające się w Internecie. Koncentrujemy się na poprawie jakości debaty publicznej, weryfikacji wypowiedzi polityków i polityczek oraz walce z fake newsami. Od maja 2019 roku należymy do Międzynarodowej Sieci Fact-Checkingowej (IFCN).
Akademia Fact-Checkingu
Jest to projekt edukacyjny Stowarzyszenia Demagog skierowany do uczniów i studentów, nauczycieli i edukatorów, seniorów, a także biznesu. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w fact-checkingu, eksperci portalu demagog.org.pl prowadzą warsztaty i webinaria, w trakcie których wyjaśniają, w jaki sposób wyszukiwać i weryfikować informacje, oceniać wiarygodność źródeł, korzystać z użytecznych narzędzi online oraz jak walczyć z fake newsami. Więcej dowiesz się na stronie projektu akademia.demagog.org.pl
Nasz zespół
Nad rozwojem platformy i najwyższą jakością kursów pracuje zespół ekspertów, mentorów i współpracowników Stowarzyszenia Demagog.
Array avatar
Agnieszka
Tobijasiewicz
Koordynatorka ds. e-learningu
Array avatar
Magdalena
Jaworska
Specjalistka ds. projektów edukacyjnych
Array avatar
Aleksandra
Monkos
Specjalistka ds. projektów edukacyjnych
Array avatar
Patryk
Zakrzewski
Koordynator Akademii Fact-Checkingu
Zarejestruj się na naszej platformie