Czas czytania: około 2 min
Widzisz fake newsa. I co teraz? Poznaj nasze propozycje
15.05.2024
Hipsterskie lemoniady zawierają mocz to wiadomość, która potrafi zelektryzować! Przeglądasz komentarze i widzisz rozbawionych i oburzonych, ktoś pyta o dowody, a ktoś inny deklaruje, że nie napije się nigdy więcej …

 

Wiesz, że ta publikacja to fake news, ale obawiasz się, że Twój komentarz będzie źle zrozumiany i zostaniesz obrzucony hejtem. Może lepiej odpuścić, przecież każdy może sprawdzić, czy ta informacja jest prawdziwa. Pokażemy Ci, że warto reagować na takie wiadomości. W naszym kursie: Jak rozmawiać o fake newsach z osobami, które w nie wierzą?, dowiesz się jak pisać i mówić, by to trafiło do odbiorcy i zostawiło ziarenko zwątpienia.

 

W związku z naszymi 10 urodzinami przygotowaliśmy dla Was prezent – obniżamy cenę kursu o 50% do 14 czerwca 2024 roku.

 

Autorem kursu jest Radosław Czekan – trener argumentacji oraz komunikacji, specjalizujący się w konfrontacjach, trudnych rozmowach, przekonywaniu nieprzekonywalnych i docieraniu do sceptycznych odbiorców. Marcel Kiełtyka z naszego zespołu rozmawiał z Radkiem o tym, jak rozmawiać z ludźmi, którzy uwierzyli w fake newsy, oraz o samym kursie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na naszym profilu na Instagramie!

Kurs składa się z dialogów, które dotyczą realnych przykładów manipulacji. Wyjątkowa struktura przypominająca prowadzenie rozmowy pozwala zdobyć wiedzę i umiejętności w przystępny i interesujący sposób. Każdy uczestnik nauczy się formułowania komunikatów w taki sposób, by rozmówcy nie czuli się atakowani i otrzymali informację o tym, że zostali wprowadzeni w błąd.

Dlaczego warto przejść przez kurs? Dezinformacja dociera do nas nie tylko przez media społecznościowe czy portale internetowe. Nasi bliscy czy znajomi również czasem łapią się w pułapkę przekazywania dalej fake newsów. Rozmawiając z nimi, możesz realnie pomóc! A w naszym kursie znajdziesz informacje, jak prowadzić dobrą rozmowę, jaka struktura wypowiedzi sprzyja przekonaniu drugiej osoby i dlaczego same fakty nie wystarczą.