Czas czytania: około 4 min
Bezpłatny webinar dla nauczycieli o krytycznym myśleniu
10.01.2024

Zapraszamy na bezpłatny webinar dla nauczycieli:

  • Dezinformacja bez tajemnic. Skuteczne metody nauczania krytycznego myślenia. 
  • Data: 15.02.2024, godz. 18:00
  • Zapisz się na webinar, by otrzymać gotowy pomysł na swoją lekcję: https://forms.gle/UNYx6XXhUafBgAh28. Ilość miejsc ograniczona.

 

Webinar odbędzie się dzięki współpracy Stowarzyszenia Demagog z Suwalskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach.

 

Co dziś robi uczeń, kiedy poszukuje odpowiedzi na swoje pytania? Szuka odpowiedzi w internecie. Prosi ChatGPT o napisanie wypracowania. Szuka filmików z ciekawostkami na YouTubie albo scrolluje TikToka. Internet pomaga zdobywać informacje, ale do oceniania ich rzetelności konieczna jest umiejętność krytycznego odbioru internetowych treści. Dzięki temu uczniowie unikną dezinformacji, a nauczyciele mogą im w tym pomóc.

Czego dowiesz się na webinarze? 

[WAŻNE] Na webinarze omówimy kurs dla nauczycieli o krytycznym myśleniu w internecie – Dezinformacja bez tajemnic. Uczestnicy i uczestniczki webinaru otrzymają zniżkę na zapis.

 

Prowadzący

Bezpłatny webinar dla nauczycieli o krytycznym myśleniu

 

Agnieszka Tobijasiewicz – koordynatorka projektów w Stowarzyszeniu Demagog. W ramach projektu “Krytyczny umysł – obywatele w walce o prawdę!” przygotowała i przeprowadziła działania badawcze potrzebne dla kampanii edukacyjnej. Podczas pracy w redakcji mierzyła się z fake newsami publikowanymi w serwisach społecznościowych. Aktualnie rozwija działania fundraisingowe stowarzyszenia i jest odpowiedzialna za kontakt z darczyńcami, a także koordynuje rozwój platformy edukacyjnej Demagoga.

 

 

Bezpłatny webinar dla nauczycieli o krytycznym myśleniu

Adam Maternik – specjalista ds. weryfikacji informacji i edukacji medialnej w Stowarzyszeniu Demagog. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu przeciwdziałania dezinformacji oraz fact-checkingu. Przeprowadził dziesiątki warsztatów dla uczniów, nauczycieli, seniorów i dziennikarzy. Opracował kurs edukacyjny „Rozprawmy się z dezinformacją: trzy pomysły na godzinę wychowawczą”. Wiedzę nt. fałszywych informacji zdobywał podczas międzynarodowych szkoleń, m.in.: DFRLab’s Digital Sherlocks (2022), Information and Elections in the Digital Era (2022), Google News Initiative (2021).

 

Do zobaczenia na webinarze!